CSM Bucureşti a trecut peste înfrângerea de la Brăila şi a învins, pe teren propriu, scor 33-25, pe SCM Craiova, în cadrul etapei a cincea din Liga Naţională feminină de handbal, însă partida a fost una de tristă amintire pentru Valentina Elisei, care a suferit o ruptură de ligamente.
Momentul important al meciului a fost la jumătatea primei reprize, când pe fondul a două eliminări primite de Trifunovic, CSM Bucureşti s-a distanţat de la 21-20 la 27-20. Diferenţa de scor a ajuns chiar la 32-21 (min. 54), însă SCM Craiova a redus până la final diferenţa la 8 goluri.
Derby-ul etapei a 5-a a devenit însă trist încă din prima repriză, când Valentina Ardean a suferit o accidentare gravă, ruptură a ligamentelor încrucişate și se va opera în cursul zilei de luni.
În urma acestei accidentări, Elisei s-ar putea să lipsească de pe teren aproximativ şase luni. Din păcate, extrema stângă pierde, astfel, şi echipa naţională, inclusiv Campionatul European din Suedia, programat în decembrie.