Clubul Sportiv Komura Vălenii de Munte, condus de antrenorul Nicolae Pătraşcu, şi-a mai adăugat câteva performanţe remarcabile în palmaresul deja plin de medalii naţionale. Gruparea prahoveană a participat, de curând, la Campionatul Naţional de Karate Shito Ryu Tradiţional, care a fost organizat la Târgovişte, obţinând nouă medalii, dintre care patru de aur. Campionii clubului prahovean sunt Cosmin Ciocea (copii 3, cat. 38 kg), Florin Iordan (copii 3, cat. 32 kg), Andreea Ogluz (minicadete, cat. 38 kg) şi Andrei Pîrvu (cadeţi, cat. 60 kg). Foarte aproape de aur au fost şi sportivii Tiberiu Ciocea (cadeţi, cat. 60 kg) şi Daria Grigore (copii 3, cat. 40 kg), care au devenit vicecampioni naţionali, cucerind medaliile de argint.
Din tabăra prahoveană au mai urcat pe podiumul de premiere Vlad Stanciu (copii 3, cat. +38 kg), Andrei Andreescu (copii 3, cat. 32 kg), Sebastian Matei (juniori, cat. 72 kg), care au câştigat medaliile de bronz. Ar mai fi de menţionat că, anterior campionatului, sportivul clubului din Vălenii de Munte, Gabriel Cursaru, a avut o evoluţie foarte bună la Cupa „Echipa Campionilor”, desfăşurată la Bucureşti. Elevul antrenorului Nicolae Pătraşcu a obţinut medalia de bronz la categorii copii 2 (8-9 ani), aceasta reprezentând prima sa competiţie oficială la care a participat.