Cristi Damian

Sportivele de la CS Brazi au reuşit, ieri, să câştige un punct la debutul în play-out-ul SuperLigii Naţionale de fotbal feminin. Jucătoarele antrenate de Mircea Hagianu au terminat la egalitate, 1-1, jocul din deplasare cu AS Fair Play Bucureşti, pentru gruparea prahoveană marcând Gabriela Bucur, în minutul 10. De altfel, pe durata primului act, echipa din Brazi a avut şansa desprinderii, dar atacantul Nicoleta Bărbos a ratat două situaţii clare de a marca. În repriza secundă, trupa din Capitală, cu fosta echipieră a Braziului la timonă – am numit-o aici pe Nina Anca – a reuşit egalarea. Cu acest punct, trupa prahoveană a luat o opţiune serioasă pentru a se menţine în primul eşalon fotbalistic al ţării, asta şi după ce gruparea Universitatea Alexandria a fost penalizată cu şase puncte, ca urmare a substituirii unei jucătoare. Despre meciul echipei din Brazi vom mai reveni într-unul din suplimentele noastre viitoare.