Alegerile pentru şefia Federaţiei Române de Fotbal, de astăzi, vor schimba ceva în acest fenomen. Sistemul gândit de Mircea Sandu în ultimele “decenii” nu mai poate fi acelaşi, pentru simplul motiv că nu va mai fi Mircea Sandu la conducere.
Rămâne de văzut ce se va întâmpla la alegerile de astăzi, după “şocul” condamnărilor de ieri! Se vor mai ţine alegerile? Se vor mai găsi suficienţi delegaţi prezenţi pentru a se valida evenimentul pregătit şi anunţat de atât timp? Care va fi reacţia oamenilor, în tribune, la România – Argentina, diseară?
Analizând atent ceea ce se vede, se aude, se simte, să nu mire însă pe nimeni dacă va fi mai rău ca înainte! Deocamdată, este păcat să nu fim optimişti, pentru că, aşa cum spunea un om de fotbal… “a promite, a visa şi a iubi nu costă nimic”!
Marian DIMA