CSM Câmpina – FC Păpăuţi 1-0 (0-0)

Stadion: ”Rafinăriei”, Câmpina. Spectatori: circa 200. A marcat: D. Nae (85 – penalti)/-.
CSM: Panaite – M. Tudor, Filip, V. Sandu (cpt), Nincă – Ilioiu, A. Ilie, Burloiu, Catană (65 Băcioiu)(87 Lungu) – Rodney (46 Cl. Dumitrescu), D. Nae. Antrenor: Valentin Sinescu.
FC Păpăuţi: Gătej – Boghez, Stana, Marincea, Zaharia – Vârlău (69 Livadariu), Tufaru, Şala (cpt), Preda (82 Dragnea) – Voicu, Leonte. Rezerve neutilizate: Băncilă – Iszail. Antrenor: Marius Filip.
Avertismente: Catană (42)/Boghez (37), Voicu (83), Gătej (85), Dragnea (90+4). Arbitri: Cristina Babadac (Alexandria) – Mihail Ionescu (Suseni – Argeş), Lucian Tănase (Piteşti). Observatori: Ion Negoescu (Târgovişte) – pentru arbitraj, Ilie Bucurel (Bucureşti) – pentru joc.
Jucătorul meciului: Decebal Nae (CSM Câmpina).

Nou promovata CSM Câmpina şi-a continuat seria victorioasă în campionatul seriei a V-a din Liga a III-a, ultima ”victimă” fiind echipa covăsneană FC Păpăuţi. La capătul unui meci nu tocmai reuşit, elevii lui Valentin Sinescu s-au impus cu scorul de 1-0, graţie reuşitei din penalti semnată de atacantul Decebal Nae (n.r. – în acest meci a jucat cu un bandaj la cap, după accidentarea suferită runda precedentă la Titu), în minutul 85, la un fault scos de Băcioiu. Până la marcarea singurului gol al disputei, jucătorii celor două grupări nu au oferit prea multe ocazii de gol spectatorilor prezenţi în tribune, ba mai mult, în prima repriză, nu au expediat vreun şut pe spaţiul porţilor. În actul secund , în afară de golul lui Nae, s-a mai consemnat doar oportunitatea lui Ilioiu, care din poziţie favorabilă a trimis peste poartă (75). În cele din urmă, meciul s-a încheiat cu victoria la limită a localnicilor, care au dedicat cele trei puncte patronului Adrian Nistoroiu, cu ocazia zilei sale de naştere. Cu acest succes, CSM Câmpina a urcat pe poziţia a patra a ierarhiei provizorii, iar sâmbătă are şansa unei noi victorii, când în propriul fief va primi replica celor de la FCM Târgovişte.